Lodimex - O firmie


O nas Informacje o firmie


Historia firmy LODIMEX

Firma Lodimex powstała w 1992 roku. W początkowej działalności firma mocno związana była z producentem lodów Schöller (dzisiejsze Nestle), którego to wprowadzała na rynek polski w latach 90tych.

Wraz z dynamicznym rowojem firmy powstały w niej nowe działy. Oprócz sprzedaży towarów na rynku tradycyjnym rozszerzono działalność na rynku gastronomii. nowoczesnych sieci handlowych oraz usługi logistyczne i transport.

Obecnie Lodimex plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych dystrybutorów lodów i mrożonek na terenie Polski. Naszym największym atutem jest elastyczne dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta, co umożliwia realizację także niestandardowych zamówień w zakresie konfekcjonowania produktów i kompletacji dostaw.


Dlaczego takie produkty?

Założyciele firmy LODIMEX wybrali branżę żywności mrożonej ze względu na chęć dostarczania polskim klientom produktów zdrowych i łatwych do przygotowania, wierząc, że ta gałąź rynku spożywczego ma w sobie potężny potenciał rozwojowy.

Firma dzisiaj

Posiadając 80 000 m3 łącznej pojemności magazynów chłodniczych Lodimex, należy do największych i najnowocześniejszych platform logistycznych w Polsce. Daje to olbrzymi potencjał składowy – ponad 20 000 ton i kilkunastu tysięcy gniazd paletowych.Firma - galeria

Plac manewrowy firmy LODIMEX.

Miejsce gdzie co dziennie setki Tirów dostarczają i odbierają towar.Gniazda do dokowania.

Profesjonalne gniazda dla samochodów dostawczych z zabezpieczeniami termicznymi.Pakowanie towaru.

Nasz wózki widłowe każdego dnia przewożą tysiące palet z żywnością mrożoną.